Keywords [ tungsten carbide cutting tools ] match 332 Products.
5-Piece Double Cut Carbide Burr Set with 6mm Shank for Precision Metalworking
| Model: | SN-4M DM/SG-2M ST/SM-5M AL/SB-2M CB/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/12.7/19/22mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54/58/64/67mm |
SG-5M Tree Shape Double Fine Cut Burr - High Gloss Finishing on Hardened Steel
| Model: | SG-5M DF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SH-5M Brazed Carbide Burr 12.7mm Head Double Cut For Common Metalwork
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SH-2M 5-Axis CNC High-Precision Carbide Burr - Aerospace Component Specialized
| Model: | SH-2M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SB-5M AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr – B12.72506 for General Metalwork
| Model: | SB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SE-3M Diamond Cut Rotary Burr Tool For Stainless Steel High Alloy Steel Processing
| Model: | SE-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SK-5M Countersink 90° Single Cut Burr - Fast Material Removal
| Model: | SK-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SB-43M DC 3mm Double Cut Solid Carbide Rotary Burr Precision Engineering
| Model: | SB-43M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
SD-3M Diamond Cut Carbide Burr - For Controlled Cutting of Stainless Steel and Inconel
| Model: | SD-3M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
Aluminum Cut Rotary Burr Bit SC-5M Polishing Stainless Steel Ra0.4μM Surface
| Model: | SC - 5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |