Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
5-Piece AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr Set with 6mm Shank in Aluminum Case
| Model: | SC-3M DC/SB-3M DC/SE-3M DC/SN-2M DC/SD-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 9.5/11/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 55/56/61/64mm |
10-Piece AlTiN-Coated Multi-Cut Carbide Burr Set for Metalworking in Aluminum Case
| Model: | SB-3M DC/SA-3M IN/SA-3M SC/SC-3M DC/SF-5M AL/SF-5M DM/SF-5M DC/SG-5M DC/SG-5M SK/SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 19/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64/70/73mm |
Portable Carbide 5 Piece Rotary Burr Set Aluminum Case Flexible Tooth And Shape Options
| Model: | SA-2M CB/SD-5M AL/SE-3M SK/SG-3M SK/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/61/64mm |
10-Piece Carbide Rotary Burr Set in Aluminum Case Multi Cut Type for Various Metal Applications
| Model: | SA-5M AL/ SB-5M SK/ SB-5M ST/ SF-5M ST/ SF-5M AL/ SG-5M SF/ SM-5M DM/ SM-5M AL/ SE-5M AL/ SD-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11/22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56/67/70mm |
Double Cut Burr Bit Set 10 Piece Set Suitable For General Metal Processing
| Model: | SH-5M DC/SB-5M DC/SC-5M DC/SF-5M DC/SG-5M DC/SA-5M DC/SL-4M DC/SE-5M DC/SM-5M DC/SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7/22/25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/67/70/73/77mm |
SF-5M Ball Nosed Tree Diamond Cut Carbide Burr - For Polishing Hard Material Curves
| Model: | SF-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SE-5M Oval Single Cut Carbide Burr E12.72206 SC For Metal Machining
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SH-5M Flame Shape Double Cut Carbide Burr - H12.73206 For Curved Surface Blending Work
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
Single Cut Roughing Carbide Burrs Efficient Material Removal Hand Tool SE-5M
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Cone Long Shank Carbide Burrs Heat Resistant SH-5ML6 For Curved Work
| Model: | SH-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 182mm |