SB-5M AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr – B12.72506 for General Metalwork
Place of Origin CHINA
Brand Name Caburtech
Certification ISO9001-2008
Model Number SB-5M DC
Minimum Order Quantity 100
Price 1-25usd/pcs
Packaging Details Standard Export Carton
Delivery Time 15-30DAYS
Payment Terms L/C,T/T,Western Union
Supply Ability 60000-70000PCS/MONTH
Product Details
Model: SB-5M DC Cut Dia: 12.7mm
Cut Length: 25mm Shank: 6mm
Overall: 70mm Cut: DC
Coating: AlTiN Material: Tungsten Carbide
Grade: YG8 Type: Silver Braze
Workpiece: Steel, Cast Iron
Highlight:
AlTiN Coated Carbide Burr
Double Cut Rotary Burr
12.7mm Cut Diameter Carbide Rotary Tool