Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SL-2M Taper with Radius Carbide Rotary Burr Semi-Finished with 8mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profile
| Model: | SL-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SC-1BM Ball Nose Cylinder Shape Carbide Rotary Burr Blank with 6mm Cut Diameter and YG8 Grade Tungsten Carbide
| Model: | SC-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SC-2M Ball Nose Cylinder Shape Carbide Rotary Burr with 8mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SC-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Ball Shape Carbide Rotary Burr Blank with 6mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Tooth Grinding
| Model: | SD-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SF-3M Radius Tree Shape Carbide Rotary Burr - 9.6mm Cut Diameter YG8 Grade Tungsten Carbide Semi-Finished Blank
| Model: | SF-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SF-2M Radius Tree Shape Carbide Rotary Burr Blank with 8mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SF-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
Pointed Tree Shape Carbide Rotary Burr Blank with 12.7mm Cut Diameter and YG8 Tungsten Carbide for Custom Tooth Grinding
| Model: | SF-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Flame Shape Carbide Rotary Burr Blank with 8mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profile
| Model: | SH-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Flame Shape Carbide Rotary Burr with 9.6mm Cut Diameter for Customizable Curved Surface Work
| Model: | SH-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
60° Countersink SJ-6M Carbide Rotary Burr Blank with 16mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Tooth Grinding
| Model: | SJ-6M |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 14.5mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 62mm |