Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SH-5M Brazed Carbide Burr 12.7mm Head Double Cut For Common Metalwork
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
High Performance Tungsten Carbide Burrs Efficient SD-5M For Grinding Welding Seam Removal
| Model: | SD-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
Steel Cut Burr Drill Bit SF-5M F12.72506 12.7mm Head Carbide Burr For General Processing
| Model: | SF-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7MM |
| Cut Length: | 25MM |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70MM |
SD-3M Diamond Cut Carbide Burr - For Controlled Cutting of Stainless Steel and Inconel
| Model: | SD-3M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
Steel Tungsten Carbide Burr Bits SF-3M Durable For Precision Metalworking
| Grade: | YG8 |
|---|---|
| Model: | SF-3M AL |
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
Industrial Red Box Carbide Burr Set 5 Piece Customizable YG8 Grade
| Model: | SH-5M DM/SF-5M ST/SC-5M DC/SG-5M DC/SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
10 Piece Carbide Rotary Burr Set Custom Teeth And Shapes For Metalwork
| Model: | SL-4M AL/SM-5M SF/SB-5M DC/SA-5M DM/SC-5M DC/SA-5M AL/SF-5M DC/SF-5M SC/SF-5M ST/SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr Set with 6mm Shank in Aluminum Case
| Model: | SC-3M DC/SB-3M DC/SE-3M DC/SN-2M DC/SD-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 9.5/11/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 55/56/61/64mm |
AlTiN-Coated Multi-Tooth Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter for Enhanced Wear Resistance
| Model: | SF-5M SK/SC-5M SC/SB-5M IN/SL-4M AL/SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece AlTiN-Coated Wear and Heat Resistant Carbide Burr Set in Aluminum Case
| Model: | SC-5M SC/SA-5M SF/SB-5M IN/SL-4M AL/SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |