Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SL-4M Taper with Radius 12.7mm Cut Diameter YG8 Grade Semi-finished Carbide Rotary Burr for Custom Grinding
| Model: | SL-4M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SL-1BM Taper with Radius Carbide Rotary Burr Semi-Finished for Transitional Surface Cut with 6mm Cut Diameter and YG8 Grade
| Model: | SL-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SM-42ML3 Solid Carbide Rotary Burr with 75mm OAL Single Cut for Slope Work in Tungsten Carbide
| Model: | SM-42ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SM-42ML3 Solid Carbide Rotary Burr with 75mm Length, Tapered Profile, and Tungsten Carbide Material for Precision Slope and Hole Work
| Model: | SM-42ML3 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
VCB-5M Shape Carbide Rotary Burr - Double Cut for Shaping and Finishing Various Metals
| Model: | VCB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Extended Shank Carbide Ball Burr SD-5ML6 DC Ball Nose Burr High Durability
| Model: | SD-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 161mm |
SA-5M Double Cut Carbide Rotary Burr - For General Metal Cutting and Surface Finishing
| Model: | SA-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SC-5M Carbide Rotary Burr - 12.7mm Head Single Fine Cut for General Metalworking
| Model: | SC-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-5M Power Industry Carbide Rotary Burr - Insulating Material Processing
| Model: | SL-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 75mm |
SF-5M Carbide Aluminum Cut Rotary Burr for Soft Metal Processing Anti‑Clog Design
| Model: | SF-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |