Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SC-42M Solid Carbide Ball Nosed Cylinder Burr - 3mm Head and Shank for Precision Confined Work
| Model: | SC-42M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
SC-5M Carbide Ball Nosed Cylinder Rotary Burr - Single Fine Cut for Curved Metal Work
| Model: | SC-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SF-5ML6 Long Shank Double Cut Rotary Burr - 150mm Shank for Flexible Deep Hole and Cavity Work
| Model: | SF-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SG-5ML6 Long Shank Double Cut Rotary Burr 150mm Shank for Deep Cavity and Complex Contour Work
| Model: | SG-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SM-5ML6 Long Shank Taper Double Cut Rotary Burr - M12.72206 for Deep Hole and Slope Work
| Model: | SM-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 172mm |
SM-3M Steel Cut Tungsten Carbide Rotary Burrs Weld Bead Removal Anti Corrosion
| Model: | SM-3M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-5M Welded Carbide Ball Burr Coarse Cut For Fast Metal Removal
| Model: | SD-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SB-5M Welded Carbide Rotary Burr B12.725 Double Cut For Versatile Metalworking
| Model: | SB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-5M Ball Shape Aluminum Cut Carbide Burr - For Curved and Internal Aluminum Machining
| Model: | SD-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SN-2ZM Woodworking Specialized Carbide Rotary Burr - Hardwood Carving
| Model: | SN-2ZM SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 56mm |