Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
8-Piece AlTiN-Coated Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Tooth Selection and 6mm Shank for Enhanced Durability
| Model: | SB-3M DC/SA-3M IN/SA-3M SC/SC-3M DC/SF-5M AL/SF-5M DM/SG-5M DC/SF-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 19/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64/70mm |
5-Piece Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalwork
| Model: | SL-4M ST/SM-5M IN/SF-5M IN/SE-5M AL/SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5 Pieces Multi-Cut Carbide Rotary Burr Set with Tungsten Carbide Material and 6mm Shank for Various Machining Tasks
| Model: | SN-4M DM/SG-2M ST/SM-5M AL/SB-2M CB/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/12.7/19/22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/58/64/67mm |
10-Piece Carbide Rotary Burr Set in Aluminum Case - Multi-Cut DIY Combo for Versatile Use
| Model: | SK-5M SC/SJ-5M SC/SN-4N SC/SF-3M SK/SG-3M SK/SG-2M ST/SB-2M CB/SC-2M CB/SH-5M SK/SH-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/12.7/19/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/58/64/77mm |
8 Piece Carbide Rotary Burr Set 6mm Shank Tooth And Shape Customizable
| Model: | SH-5M DM/SL-4M DM/SF-5M ST/SB-5M ST/SA-5M AL/SC-2M CB/SB-2M CB/SG-2M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 19/25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65/70/73/77mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 6mm Shank for Aluminum Diamond Single Cut Combo
| Model: | SA-5M AL/SA-5M DM/SC-5M AL/SG-5M /SH-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/77mm |
Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Tooth Design and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SA-2M CB/SC-2M CB/SG-2M ST/SM-5M IN/SN-4M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 12.7/19/22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/64/67mm |
5-Piece Carbide Rotary Burr Set with Single Fine Cut Diamond Cut and Aluminum Cut for Multi-Material Finishing
| Model: | SG-5M SF/SF-5M DM/SC-5M AL/SA-5M DM/SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set in Aluminum Case for Metalworking
| Model: | SH-5M SC/SL-4M SF/SG-5M DM/SC-5M AL/SA-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 6mm Shank for Multi-Material Roughing
| Model: | SL-4M ST/SM-5M AL/SA-5M AL/SC-5M DM/SF-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |