Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SH-5M Carbide Aluminum Cut Rotary Burr - Designed for Machining of Non-Ferrous Metals
| Model: | SH-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77 |
SD-5M Carbide Ball Shape Rotary Burr - Coarse Single Cut for Curved Surface and Rough Machining
| Model: | SD-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SB-43M DC 3mm Double Cut Solid Carbide Rotary Burr Precision Engineering
| Model: | SB-43M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
Long Shank Carbide Die Grinder Bits SE-5ZML6 DC Suitable For Deep Hole
| Model: | SE-5ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 170mm |
SM-4M High Quality Carbide burr- Gradual Depth Contour Machining
| Model: | SM-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shannk Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SM-1M Solid Carbide Taper Single Cut Rotary Burr - OAL 50mm Length for Machining
| Model: | SM-1M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SJ-5M AlTiN-Coated Double Cut 60° Countersink Burr for Countersinking and Chamfering
| Model: | SJ-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SK-5M AlTiN-Coated Double Cut 90° Countersink Burr for Vertical Countersinking and Chamfering
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SA-1BML6 150mm Extended Shank Carbide Rotary Burr with Single Cut Design for Deep Cavity Work
| Model: | SA-1BML6 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 166mm |
SA-41M Solid Carbide Cylinder Double Cut Burr - 38mm Total Length for General Metal Finishing
| Model: | SA-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm |
| Cut Length: | 6mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 38mm |