Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SL-4M DC Carbide Rotary Burr - Double Cut for Metal Processing
| Model: | SL-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SA-3M Carbide Rotary Burr Blank with Customizable Tooth Profile in Wear-Resistant Tungsten Carbide and Silver Braze Type
| Model: | SA-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SB-1BM Tungsten Carbide Rotary Burr Blank with 6mm Cut Diameter for Custom Tooth Grinding
| Model: | SB-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SC-5M Ball Nose Cylinder Carbide Rotary Burr Blank with 12.7mm Cut Diameter and Tungsten Carbide Material for Custom Grinding
| Model: | SC-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-2M Ball Shape Tungsten Carbide Rotary Burr with 8mm Cut Diameter for Tooth Customization
| Model: | SD-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 6.4mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 51mm |
SE-3M Oval Shape Carbide Rotary Burr Blank with 9.6mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profile and Regrinding
| Model: | SE-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SF-5M Radius Tree Carbide Rotary Burr Blank with 12.7mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profiles
| Model: | SF-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SG-3M Pointed Tree Carbide Rotary Burr Blank with 9.6mm Cut Diameter for Custom Tooth Grinding
| Model: | SG-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Flame Shape Carbide Rotary Burr Blank - 12.7mm Cut Diameter Tungsten Carbide Material for Custom Tooth Grinding
| Model: | SH-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SJ-5M 60° Countersink Carbide Rotary Burr with 12.7mm Cut Diameter and Tungsten Carbide Material for Custom Tooth Grinding
| Model: | SJ-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |