Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Cut for General Metalwork in Aluminum Case
| Model: | SA-2M CB/SE-3M SK/SG-3M SK/SJ-5M SC/SN-4M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/61/64mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Multi-Material Machining
| Model: | SM-5M ST/SG-5M DM/SC-5M DM/SF-5M IN/SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SA-5M DM/SA-5M AL/SC-5M AL/SF-5M DM/SG-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Double Cut Burr Bit Set 10 Piece Set Suitable For General Metal Processing
| Model: | SH-5M DC/SB-5M DC/SC-5M DC/SF-5M DC/SG-5M DC/SA-5M DC/SL-4M DC/SE-5M DC/SM-5M DC/SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7/22/25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/67/70/73/77mm |
AlTiN-Coated Multi-Shape Multi-Tooth Carbide Rotary Burr Set for General Metalwork
| Model: | SF-5M SK/SL-4M AL/SB-5M IN/SC-5M SC/SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
VA Customized Engraved Carbide Rotary Burr Carbide Rotary File With 6mm Shank
| Model: | Combi Burr |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
6mm Shank Tungsten Burr Set Versatile Multi Shape Kit For General Machining
| Model: | Burr Set |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73mm |
12mm Industrial Rotary Burrs Set Double Cut 10 Piece Heavy Duty Metalworking Kit
| Model: | Burr Set |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Cut: | Single/double/aluminum/diamond/coarse/steel/single Fine Cut |
Semi Finished Carbide Rotary Burr SF-5M Industrial For Deburring Grinding Application
| Model: | SF-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
AlTiN Coated Carbide Rotary Burr SM-4M Heat Resistant Tool With Single Fine Cut
| Model: | SM-4M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |