Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SA-5M Carbide Cylinder Rotary Burr - INOX Cut for Stainless A12.72506 for General Machining
| Model: | SA-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 6mm Shank and Multi-Shape Kit for Deburring and Grinding
| Model: | SG-5M SF,SC-5M AL,SF-5M AL,SA-5M SK,SA-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SK-3M Single Cut Carbide Rotary Burr for Hardened Steel with Ra0.4μm Surface Roughness and ≤0.15mm Runout Tolerance
| Model: | SK-3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 4.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 52mm |
SE-3M Double Cut Burr with Precision Milling and Maximum Efficiency
| Model: | SE-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SM-5M Carbide Rotary Burr - M12.72206 Cone Shape Diamond Cut for Metal Working
| Model: | SM-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SF-5 Double Cut Extended Shank Burr Deep Hole And Pipe Interior Processing
| Model: | SF-5ML DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SE-5M Long Shank Die Grinder Bits With Tungsten Carbide Material
| Model: | SE-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 172mm |
SM-5M Carbide Rotary Burr with Aluminum Cut - Suitable for General Metal Surface Finishing
| Model: | SM-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SN-2M Inverted Cone Burr - 90° Draft Angle Cleaning Tool
| Model: | SN-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 9.5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 55mm |
SF-5M F12.725 Virgin Tungsten Carbide Preform with 12.7mm Cut Diameter and Silver Brazed for Burr Production
| Model: | SF-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |