All Products
SE-5M Long Shank Die Grinder Bits With Tungsten Carbide Material
| Model: | SE-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 172mm |
SC-3ML6 Long Reach Carbide Burr Set Deep Narrow Slot Precision Machining
| Model: | SC - 3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
150mm Extended Shank Double Cut Burr SB-3ML6 Efficient Tool For Material Processing
| Model: | SB-3ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10MM |
| Cut Length: | 20MM |
| Shank Dia: | 6MM |
| Overall: | 170MM |
SD-1BML6 Long Shank Carbide Burrs Tungsten Carbide Burr For Precision Cavity Machining
| Model: | SD-1BML DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 155mm |
SB-3ML6 Extended Reach Carbide Burrs For Corrosion Resistant Interior Wall Polishing
| Model: | SB-3ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 170mm |
SA-3ML6 DC Extra Long Shank Deep Hole Burr 150mm Length For Internal Machining
| Model: | SA-3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
Durable Extra Long Carbide Burrs Long Shank Burr Bits SF-3ML6 For Shipbuilding
| Model: | SF-3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
Double Cut Long Reach Carbide Burr SC-5ML6 Precision Engraving In Narrow Spaces
| Model: | SC-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SD-3ML6 Heavy Duty Stainless Steel Burr Extended Shank YG7 Grade
| Model: | SD-3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 158mm |