All Products
SG-2ML6 150mm Shank Pointed Tree Single Cut Carbide Burr for Deep Grooves and Sharp Corners
| Model: | SG-2ML6 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
SM-5ML6 Long Shank Taper Double Cut Rotary Burr - M12.72206 for Deep Hole and Slope Work
| Model: | SM-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 172mm |
SG-5ML6 Long Shank Double Cut Rotary Burr 150mm Shank for Deep Cavity and Complex Contour Work
| Model: | SG-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SF-5ML6 Long Shank Double Cut Rotary Burr - 150mm Shank for Flexible Deep Hole and Cavity Work
| Model: | SF-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SB-5ML6 Long Shank Double Cut Carbide Burr 150mm Shank for Deep Cavity and Extended Reach
| Model: | SB-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
Cylinder Long Shank Carbide Burrs Silver Braze Type SC-5M Effective High Performance
| Model: | SC-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
Long Shank Carbide Burr SL-4ML6 DC Tree Shape Double Cut For Deep Cavity Work
| Model: | SL-4ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 178mm |
SD-5ZML6 Long Shank Carbide Burrs Ball Shape For Deep Cavity Work
| Model: | SD-5ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 10.8mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 161mm |
Anti Vibration Long Shank Carbide Burrs SA-5ML6 Damping Design Improves Machining Stability
| Grade: | YG8 |
|---|---|
| Model: | SA-5ML6 DC |
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
SF-5 Double Cut Extended Shank Burr Deep Hole And Pipe Interior Processing
| Model: | SF-5ML DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 175mm |