Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
TiAlN Coated Double Cut Carbide Burr SG-5M Tree Shape For High Strength Metal
| Model: | SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Reliable Tungsten Carbide Burrs SE-5M For General Metal Rough Machining
| Model: | SE-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SA-5M 5-Axis CNC Precision Tungsten Carbide Burr with 0.1mm Runout Tolerance and Silver Brazed Welding
| Model: | SA-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SH-5M Flame Shape Double Cut Carbide Burr - H12.73206 For Curved Surface Blending Work
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SC-5M C12.725 Double Cut Tungsten Carbide Burrs Professional For General Metalworking
| Model: | SC-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-5M Carbide Rotary Burr - B12.72506 INOX Cut Type for Metal Machining
| Model: | SB-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
G12.72506 Tree Shape Double Fine Cut Carbide Burr - Suitable for Roughing and Surface Work
| Model: | SG-5M DF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Ball Nose Carbide Rotary Burr SF-5M Carbide Rotary Bit With Shipyard Cut Tooth Profile
| Model: | SF-5M SY |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-5ZM Cone INOX Cut Carbide Burr - M122506 For Stainless Steel Slopes and Hole Work
| Model: | SM-5ZM IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SF-5M Ball Nosed Tree Aluminum Cut Carbide Burr - For Multi-Angle Aluminum Machining
| Model: | SF-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |