Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
Cone Long Shank Carbide Burrs Heat Resistant SH-5ML6 For Curved Work
| Model: | SH-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 182mm |
SN-4M Inverted Cone Shape Double Cut Carbide Burr - For Internal Reaming and Reverse Slope Machining
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SB-5M AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr – B12.72506 for General Metalwork
| Model: | SB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-5M AlTiN-Coated Aluminum Cut Carbide Burr for Aluminum and Soft Metals
| Model: | SD-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SH-5M AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr Flame Shape for Metal and Casting Work
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SG-2ML6 150mm Shank Pointed Tree Single Cut Carbide Burr for Deep Grooves and Sharp Corners
| Model: | SG-2ML6 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
SG-44ML3 Solid Carbide Burr with Pointed Tree Profile and Single Cut Design for Narrow Grooves and Corners - 75mm Overall Length
| Model: | SG-44ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SE-41ML3 75mm OAL Single Cut Oval Profile Long Shank Carbide Burr for Concave and Curved Work
| Model: | SE-41ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 5.5mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SD-42ML3 Single Cut Long Shank Carbide Burr with 3mm Cut Diameter and 75mm Overall Length for Internal Radii
| Model: | SD-42ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 2.8mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SA-41ML3 Single Cut Tungsten Carbide Burr with 75mm Long Shank for Deep Cavity and Side Walls
| Model: | SA-41ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm |
| Cut Length: | 6mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |