Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SK-5M Countersink 90° Double Cut Carbide Burr - For Welding and Metal Surface Work
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SC-5ZM Ball Nosed Cylinder Aluminum Cut Carbide Burr - C1225 AL Designed for Aluminum Machining
| Model: | SC-5ZM AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Cone Long Shank Carbide Burrs Heat Resistant SH-5ML6 For Curved Work
| Model: | SH-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 182mm |
SM-51M Taper Double Cut Carbide Burr - 6mm Head 3mm Shank for Slope and Hole Work
| Model: | SG-51M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 50mm |
Aluminum Cut Carbide Burr Tool SE-3M Silver Brazed Carbide Burr Cutter With Ultra Low Runout
| Model: | SE-3M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
5-Piece Carbide Burr Kit with Assorted Shapes in Durable Plastic Case and 6mm Shank
| Model: | SG-5M SF,SF-5M DM,SC-5M AL,SA-5M DM,SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
10-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank for Precision Metal Grinding and Deburring
| Model: | SF-5M DM,SG-5M AL,SM-5M SC,SM-5M DM,SL-5M DC,SB-5M INOX,SA-5M SK,SC-5M SC,SC-5M AL,SL-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7/16mm |
| Cut Length: | 25/30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70/75mm |
10-Piece Tungsten Carbide Burr Kit with 6mm Shank and Double Cut Design for Metalworking
| Model: | SL-5M DC,SL-5M AL,SL-5M ST,SF-5M SK,SF-5M ST,SC-5M SK,SA-5M SK,SA-5M DC,SA-5M ST,SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7/16mm |
| Cut Length: | 25/30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/75mm |
SH-3ZM Unfinished Carbide Burr Blank with Customizable Tooth Grinding and 10mm Cut Diameter in Tungsten Carbide Material
| Model: | SH-3ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-4M Radius Taper Carbide Burr Blank for Custom Tooth Grinding in YG8 Grade Tungsten Carbide
| Model: | SL-4M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |