Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
12mm Head Carbide Burr Multi Stage Tapered Geometry SN-4M For Mold Wood Carving
| Model: | SN-4M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
Single Cut Roughing Carbide Burrs Efficient Material Removal Hand Tool SE-5M
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SG-1BM Pointed Tree Carbide Rotary Burr Semi‑finished for Tooth Grinding
| Model: | SG-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
Reliable Rotary Tool Burr Bits SE-5M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr
| Model: | SE-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SF-5M AlTiN-Coated Diamond Cut Carbide Burr For Hard Materials with Extended Tool Life
| Model: | SF-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-2ZM Cylinder Carbide Burr Blank with 8mm Head Diameter for Custom Tooth Grinding in Tungsten Carbide Material
| Model: | SA-2ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65mm |
SL-4M Ball Nose Shape Single Fine Cut Carbide Burr - Designed for Contour Finishing and Detail Work
| Model: | SL-4M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
AlTiN Coated SC-5M Single Cut Carbide Burr for General Machining
| Model: | SC-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-5M AlTiN-Coated Single Cut Carbide Burr - Heat and Wear Resistant for General Metalwork
| Model: | SA-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
10-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank – Complete Multi-Shape Rotary Burr Kit for Metalworking
| Model: | SA-5M AL/SA-5M SK/SA-5M INOX/SF-5M SK/SF-5M AL/SG-5M SC/SM-5M DC/SM-5M AL/SE-5M AL/SD-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11/22/25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 556/67/70mm |