Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SE-5M Oval Welded Semi-Finished Carbide Burr Blank with 12.7mm Head Diameter for Custom Tooth Grinding
| Model: | SE-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SK-1BM 90° Countersink Carbide Burr Blank with 6mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SK-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SD-3M Ball Shape Carbide Burr Blank with 9.6mm Head Diameter and YG8 Grade for Internal Corners
| Model: | SD-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
SD-5M Ball Shape Semi-Finished Carbide Burr Blank with 12.7mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Tooth Grinding
| Model: | SD-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
YG8 Grade Tungsten Carbide Burrs Ball Nosed Tree Shape SF-5M For Precision Metalworking
| Model: | SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Double Cut Carbide Burr Screwfix SF-3M Tree Shape Burr Wood Carving And Artistic Creation
| Model: | SF-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SC-5ZM Ball Nosed Cylinder Shape Carbide Burr - Double Cut for Curved and Flat Work
| Model: | SC-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-51M Ball Single Cut Carbide Burr - D06.30503 3mm Shank for Curved and Tight-Space Work
| Model: | SD-51M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 43mm |
SL-4M Ball Nosed Cone Steel Cut Carbide Burr - L12.728 For Curved and Internal Steel Machining
| Model: | SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SK-5M Countersink 90° Double Cut Carbide Burr - For Vertical Holes and Right‑Angle Chamfers
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |