Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SE-5M Oval Single Cut Carbide Burr E12.72206 SC For Metal Machining
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SE-2M YG8 General Grade Carbide Burr - Cost-Effective Carbon and Alloy Steel Processing
| Model: | SE-2M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 15mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 60mm |
Anti Wear Single Cut Carbide Burr E12.72206 For Finishing Hard Materials
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
High Performance Grinding Carbide Burrs SN-4M Single Cut For General Metal Work
| Model: | SN-4M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Lemgth: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SB-5ML6 Long Shank Double Cut Carbide Burr 150mm Shank for Deep Cavity and Extended Reach
| Model: | SB-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
Professional Single Cut Carbide Burrs SC-5M For Industrial Metal Machining Surface Finishing
| Model: | SC-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
6mm Shank Double Cut Carbide Burrs SM-5M For Workpiece Grinding Finishing
| Model: | SM-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SN-4M Inverted Cone Shape Double Cut Carbide Burr - For Internal Reaming and Reverse Slope Machining
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SB-5M AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr – B12.72506 for General Metalwork
| Model: | SB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-5M AlTiN-Coated Aluminum Cut Carbide Burr for Aluminum and Soft Metals
| Model: | SD-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |