Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SH-5M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr for Extended Tool Life in Tough Materials
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SN-4M Double Cut Carbide Burr with AlTiN Coating – 12.7mm Cut Diameter for General Metalworking
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
5-Piece Tungsten Carbide Burr Kit with 6mm Shank and Double Cut for Metalwork
| Model: | SN-2M DM,SM-4M SK,SG-2M DK,SC-1M CB,SB-1M CB |
|---|---|
| Cut Dia: | 6/8/9.6mm |
| Cut Length: | 9.5/16/19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 50/55/61/64mm |
10-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Advanced Metalwork
| Model: | SM-5M DM,SG-5M SC,SM-5M SK,SM-5M DC,SE-5M DC,SF-5M AL,SH-5M DM,SH-5M SK,SB-5M SK,SF-5M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70mm |
Flame Shape Carbide Burr Blank with 12.7mm Head Diameter for Custom Tooth Grinding - Silver Braze Type
| Model: | SH-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
60° Countersink Carbide Burr Blank with 6mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SJ-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 51mm |
SE-2M Oval Carbide Burr Blank with 8mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SE-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 15mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 60mm |
SA-3ZM Carbide Burr Blank with 10mm Head Diameter for Customizable Tooth Profile and Silver Braze Type
| Model: | SA-3ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65mm |
SG-3ZM Long Shank Carbide Burr with 10mm Head and 150mm Shank for Deep Slots and Corners - Pointed Tree Shape
| Model: | SG-3ZM IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 170mm |
Safe Eco Friendly Carbide Burr Drill Bit Fast Removal Solid Carbide Burrs SN-4M
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 58mm |