Keywords [ carbide rotary bits ] match 36 Products.
5 Piece Portable Carbide Carving Burr Set Custom Shape Rotary Burr Drill Bit
| Model: | SB-2M CB/SD-5M AL/SE-5M SK/SG-5M SK/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/19/22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/64/67/70mm |
Multi Cut Type Tungsten Burr Bits Blue Box Aluminum Burr Set For General Machining
| Model: | SD-5M AL/SN-4M SC/SC-2M CB/SM-5M DC/SG-2M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/19/22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56/58/64/67mm |
Aluminum Cut Rotary Burr Set AITiN Coated Carbide Grinding Bits SL-5M High Temperature Resistance
| Model: | SL-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 75mm |
Anti Wear Single Cut Carbide Burr E12.72206 For Finishing Hard Materials
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SM-5ZM Cone INOX Cut Carbide Burr - M122506 For Stainless Steel Slopes and Hole Work
| Model: | SM-5ZM IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Double Cut Burr Bit Set 10 Piece Set Suitable For General Metal Processing
| Model: | SH-5M DC/SB-5M DC/SC-5M DC/SF-5M DC/SG-5M DC/SA-5M DC/SL-4M DC/SE-5M DC/SM-5M DC/SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7/22/25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/67/70/73/77mm |
Long Shank Carbide Die Grinder Bits SE-5ZML6 DC Suitable For Deep Hole
| Model: | SE-5ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 170mm |
Steel Cut Burr Drill Bit SF-5M F12.72506 12.7mm Head Carbide Burr For General Processing
| Model: | SF-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7MM |
| Cut Length: | 25MM |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70MM |
Safe Eco Friendly Carbide Burr Drill Bit Fast Removal Solid Carbide Burrs SN-4M
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SF-5M Ball Nosed Tree Aluminum Cut Carbide Burr - For Multi-Angle Aluminum Machining
| Model: | SF-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |