Steel Cut Burr Drill Bit SF-5M F12.72506 12.7mm Head Carbide Burr For General Processing
Place of Origin CHINA
Brand Name CABURTECH
Certification ISO9001-2008
Model Number SF-5M ST
Minimum Order Quantity 100PCS/MODEL
Price 1-20USD
Packaging Details Standard Export Carton
Delivery Time 15-30DAYS
Payment Terms L/C,T/T,Western Union
Supply Ability 60000-70000PCS/MONTH
Product Details
Model: SF-5M ST Cut Dia: 12.7MM
Cut Length: 25MM Shank: 6mm
Overall: 70MM Cut: ST
Coating: No Material: Tungsten Carbide
Grade: YG8 Type: Silver Braze
Workpiece: Steel, Cast Iron
Highlight:
carbide rotary burr for automotive repair
engine repair carbide burr tool
carbide burr for body panel work
Leave a Message
Product Description
SF-5M F12.72506 Steel Cut Carbide Rotary Burr - 12.7mm Head for General Processing
Technical Parameters
Model Cut dia (D1) Cut length (D2) Shank (L1) Overall (L2) Type Cut
SF-5M ST 12.7 25 6 70 Silver braze Steel
Steel Cut Burr Drill Bit SF-5M F12.72506 12.7mm Head Carbide Burr For General Processing 0