Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
5-Piece Multi-Tooth Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Various Materials
| Model: | SM-5M ST/SL-4M ST/SE-5M DM/SG-5M DC/SF-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalwork
| Model: | SL-4M ST/SM-5M IN/SF-5M IN/SE-5M AL/SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
SA-2M 5-Axis CNC Precision Grinding Carbide Rotary Burr with ≤0.15mm Runout and High Accuracy
| Model: | SA-2M Sk |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
AlTiN-Coated 5-Piece Multi-Cut Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter for Metal Finishing
| Model: | SH-5M DC/SB-5M IN/SA-5M SF/SC-5M SC/SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
AlTiN-Coated Multi-Shape Multi-Tooth Carbide Rotary Burr Set for General Metalwork
| Model: | SF-5M SK/SL-4M AL/SB-5M IN/SC-5M SC/SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece Carbide Rotary Burr Set with Single Fine Cut Diamond Cut and Aluminum Cut for Multi-Material Finishing
| Model: | SG-5M SF/SF-5M DM/SC-5M AL/SA-5M DM/SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
5-Piece Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Multi-Material Work
| Model: | SB-5M ST/SC-5M AL/SG-5M DM/SL-4M SF/SH-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/58/70/77mm |
10-Piece Carbide Rotary Burr Set in Aluminum Case - Multi-Cut DIY Combo for Versatile Use
| Model: | SK-5M SC/SJ-5M SC/SN-4N SC/SF-3M SK/SG-3M SK/SG-2M ST/SB-2M CB/SC-2M CB/SH-5M SK/SH-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/12.7/19/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/58/64/77mm |
VA Customized Engraved Carbide Rotary Burr Carbide Rotary File With 6mm Shank
| Model: | Combi Burr |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Semi Finished Carbide Rotary Burr SF-5M Industrial For Deburring Grinding Application
| Model: | SF-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |