Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SA-1BML6 150mm Extended Shank Carbide Rotary Burr with Single Cut Design for Deep Cavity Work
| Model: | SA-1BML6 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 166mm |
Carbide Rotary Burrs with Combi Cut Design - For Multi-Material Machining Efficiency
| Model: | VA-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SG-1BM Pointed Tree Carbide Rotary Burr Semi‑finished for Tooth Grinding
| Model: | SG-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
Flame Shape Carbide Rotary Burr with 9.6mm Cut Diameter for Customizable Curved Surface Work
| Model: | SH-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Ball Nose Carbide Rotary Burr SF-5M Carbide Rotary Bit With Shipyard Cut Tooth Profile
| Model: | SF-5M SY |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-5M Carbide Rotary Burr - M12.72206 Cone Shape Diamond Cut for Metal Working
| Model: | SM-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SL-5M Power Industry Carbide Rotary Burr - Insulating Material Processing
| Model: | SL-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 75mm |
SK-3M Single Cut Carbide Rotary Burr for Hardened Steel with Ra0.4μm Surface Roughness and ≤0.15mm Runout Tolerance
| Model: | SK-3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 4.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 52mm |
SH-5M Flame Shape Carbide Rotary Burrs H12.732 For Aluminum Surface Work
| Model: | SH-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
10-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank for Precision Metal Grinding and Deburring
| Model: | SF-5M DM,SG-5M AL,SM-5M SC,SM-5M DM,SL-5M DC,SB-5M INOX,SA-5M SK,SC-5M SC,SC-5M AL,SL-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7/16mm |
| Cut Length: | 25/30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70/75mm |