Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SD-5M Ball Shape Aluminum Cut Carbide Burr - For Curved and Internal Aluminum Machining
| Model: | SD-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
Anti Wear Single Cut Carbide Burr E12.72206 For Finishing Hard Materials
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SF-5M Carbide Aluminum Cut Rotary Burr for Soft Metal Processing Anti‑Clog Design
| Model: | SF-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
YG8 Grade Tungsten Carbide Burrs Ball Nosed Tree Shape SF-5M For Precision Metalworking
| Model: | SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SC-1M Solid Carbide Ball Nosed Cylinder Burr Single Cut 50mm Length For Machining
| Model: | SC-1M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SB-5M with End-Cut Cylinder Aluminum Tooth Burr - For Aluminum and Soft Metal Surface Work
| Model: | SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Reliable Tungsten Carbide Burrs SE-5M For General Metal Rough Machining
| Model: | SE-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SB-5ZM Welded Carbide Rotary Burr - B122506 Double Cut for Metal Workpiece Finishing
| Model: | SB-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-2ZM Cylinder Carbide Burr Blank with 8mm Head Diameter for Custom Tooth Grinding in Tungsten Carbide Material
| Model: | SA-2ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65mm |
SD-5M Welded Carbide Ball Burr Coarse Cut For Fast Metal Removal
| Model: | SD-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |