Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SC-5M Ball Nose Cylinder Carbide Rotary Burr Blank with 12.7mm Cut Diameter and Tungsten Carbide Material for Custom Grinding
| Model: | SC-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Flame Shape Carbide Rotary Burr Blank - 12.7mm Cut Diameter Tungsten Carbide Material for Custom Tooth Grinding
| Model: | SH-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SJ-5M 60° Countersink Carbide Rotary Burr with 12.7mm Cut Diameter and Tungsten Carbide Material for Custom Tooth Grinding
| Model: | SJ-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SL-4M DC Carbide Rotary Burr - Double Cut for Metal Processing
| Model: | SL-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SM-2M Fine Engraving Processing Carbide Rotary Burr with Micro-Grain Tungsten Carbide and Vibration-Damped Shank
| Model: | SM-2M SC |
|---|---|
| Cut Dai: | 6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SA-3M Carbide Rotary Burr Blank with Customizable Tooth Profile in Wear-Resistant Tungsten Carbide and Silver Braze Type
| Model: | SA-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SC-1BM Ball Nose Cylinder Shape Carbide Rotary Burr Blank with 6mm Cut Diameter and YG8 Grade Tungsten Carbide
| Model: | SC-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SF-3M Radius Tree Shape Carbide Rotary Burr - 9.6mm Cut Diameter YG8 Grade Tungsten Carbide Semi-Finished Blank
| Model: | SF-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Pointed Tree Shape Carbide Rotary Burr Blank with 12.7mm Cut Diameter and YG8 Tungsten Carbide for Custom Tooth Grinding
| Model: | SF-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-42ML3 Solid Carbide Rotary Burr with 75mm OAL Single Cut for Slope Work in Tungsten Carbide
| Model: | SM-42ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |