Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SF-2M Radius Tree Shape Carbide Rotary Burr Blank with 8mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SF-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
Flame Shape Carbide Rotary Burr Blank with 8mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profile
| Model: | SH-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SL-4M Taper with Radius 12.7mm Cut Diameter YG8 Grade Semi-finished Carbide Rotary Burr for Custom Grinding
| Model: | SL-4M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SL-1BM Taper with Radius Carbide Rotary Burr Semi-Finished for Transitional Surface Cut with 6mm Cut Diameter and YG8 Grade
| Model: | SL-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SH-5ZM Carbide Rotary Burr - Double Cut for Metal and Casting Processing
| Model: | SH-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SB-5M Welded Carbide Rotary Burr B12.725 Double Cut For Versatile Metalworking
| Model: | SB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SC-5M Carbide Rotary Burr - 12.7mm Head Single Fine Cut for General Metalworking
| Model: | SC-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SN-2ZM Woodworking Specialized Carbide Rotary Burr - Hardwood Carving
| Model: | SN-2ZM SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SJ-5M Countersink 60° Carbide Rotary Burr - High Alloy Steel Processing
| Model: | SJ-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
Combi Carbide Rotary Burrs Multi-Tooth Design for Various Workpiece Shapes
| Model: | VCB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7cm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |