Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SM-42ML3 Solid Carbide Rotary Burr with 75mm Length, Tapered Profile, and Tungsten Carbide Material for Precision Slope and Hole Work
| Model: | SM-42ML3 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
Tree Shape Carbide Rotary Burrs SF-5M For Complex Steel Contour Multi Angle Work
| Model: | SF-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Countersink 90° Tungsten Carbide Rotary Burrs SK-5M Single Cut For Right Angle Chamfers
| Model: | SK-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
60° Countersink SJ-6M Carbide Rotary Burr Blank with 16mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Tooth Grinding
| Model: | SJ-6M |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 14.5mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 62mm |
SE-3M Oval Shape Carbide Rotary Burr Blank with 9.6mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profile and Regrinding
| Model: | SE-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SF-5M Radius Tree Carbide Rotary Burr Blank with 12.7mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profiles
| Model: | SF-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SG-3M Pointed Tree Carbide Rotary Burr Blank with 9.6mm Cut Diameter for Custom Tooth Grinding
| Model: | SG-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SL-2M Taper with Radius Carbide Rotary Burr Semi-Finished with 8mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profile
| Model: | SL-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SC-2M Ball Nose Cylinder Shape Carbide Rotary Burr with 8mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SC-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Ball Shape Carbide Rotary Burr Blank with 6mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Tooth Grinding
| Model: | SD-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |