All Products
SK-5M Countersink 90° Double Cut Carbide Burr - For Vertical Holes and Right‑Angle Chamfers
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SN-4M Inverted Cone Shape Double Cut Carbide Burr - For Internal Reaming and Reverse Slope Machining
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SA-1M 6mm Solid Carbide Single Cut Rotary Burr 50mm Total Length for Metal Work
| Model: | SA-1M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SL-4M DC Carbide Rotary Burr - Double Cut for Metal Processing
| Model: | SL-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SH-5M Brazed Carbide Burr 12.7mm Head Double Cut For Common Metalwork
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
Countersink 90° Tungsten Carbide Rotary Burrs SK-5M Single Cut For Right Angle Chamfers
| Model: | SK-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
Safe Eco Friendly Carbide Burr Drill Bit Fast Removal Solid Carbide Burrs SN-4M
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
Anti Wear Single Cut Carbide Burr E12.72206 For Finishing Hard Materials
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Reliable Tungsten Carbide Burrs SE-5M For General Metal Rough Machining
| Model: | SE-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Double Cut Carbide Burr Screwfix SF-3M Tree Shape Burr Wood Carving And Artistic Creation
| Model: | SF-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |