All Products
SD-11M SC Micro Shank Precision Burr Dental And Micro Component Machining
| Model: | SD-11M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 2.8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SA-43M Carbide Burr Drill Bit Composite Multi Functional Solid
| Model: | SA-43M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank Idia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
SE-5M Oval Single Cut Carbide Burr E12.72206 SC For Metal Machining
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SB-43M DC 3mm Double Cut Solid Carbide Rotary Burr Precision Engineering
| Model: | SB-43M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
High Performance Grinding Carbide Burrs SN-4M Single Cut For General Metal Work
| Model: | SN-4M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Lemgth: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SM-1M Solid Carbide Taper Single Cut Rotary Burr - OAL 50mm Length for Machining
| Model: | SM-1M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SA-5M Double Cut Carbide Rotary Burr - For General Metal Cutting and Surface Finishing
| Model: | SA-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-5M Power Industry Carbide Rotary Burr - Insulating Material Processing
| Model: | SL-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 75mm |
SD-51M Ball Single Cut Carbide Burr - D06.30503 3mm Shank for Curved and Tight-Space Work
| Model: | SD-51M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 43mm |
SF-5M Ball Nosed Tree Single Cut Carbide Burr - For Contour Roughing and Internal Corner Work
| Model: | SF-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |