All Products
SH-5M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr for Extended Tool Life in Tough Materials
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SL‑4M AlTiN Coated Ball Nosed Cone Aluminum Cut Carbide Burr For Aluminum Curved
| Model: | SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SN-4M Carbide Rotary Bit AlTiN Coated Carbide Rotary Tool Bits Inverted Cone Design
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
Reliable Rotary Tool Burr Bits SE-5M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr
| Model: | SE-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Anti Stick Carbide Burr Drill Bit 3mm Solid Nano Blue Coated For Plastics Surface
| Model: | SC-41M DC, SB-41M DC,SC-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5/2.5MM |
| Cut Length: | 6/11MM |
| Shank Dia: | 3MM |
| Overall: | 38MM |
Solid Tungsten Carbide Burr Bits 3mm Nano Blue Coated With Enhanced Lubrication Design
| Model: | SA-41M DC,SB-41M DC,SC-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm/2.5mm |
| Cut Length: | 6mm/11mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |