All Products
SJ-5M AlTiN-Coated Double Cut 60° Countersink Burr for Countersinking and Chamfering
| Model: | SJ-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SK-5M AlTiN-Coated Double Cut 90° Countersink Burr for Vertical Countersinking and Chamfering
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SH-5M AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr Flame Shape for Metal and Casting Work
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SB-5M AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr – B12.72506 for General Metalwork
| Model: | SB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-5M AlTiN-Coated Single Cut Carbide Burr - Heat and Wear Resistant for General Metalwork
| Model: | SA-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SJ-3M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr for Balanced Stock Removal and Smooth Finish
| Model: | SJ-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
SA-5M AlTiN Coated Carbide Burr with Single Fine Cut for Precision Deburring - 12.7mm Cut Diameter
| Model: | SA-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-3M AlTiN Coated Inox Cut Carbide Burr - Heat Resistant Rotary Tool for Stainless Steel
| Model: | SB-3M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SC-5M AlTiN Coated Carbide Burr – Single Cut Design with 12.7mm Cut Diameter for Smooth Finishing
| Model: | SC-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-5M Aluminum Cut Carbide Burr with AlTiN Coating – 12.7mm Cut Diameter for Non-Ferrous Metals
| Model: | SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |