Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
Heavy Duty Tungsten Carbide Burrs SF-5M Durable No Coating For Weld Cleaning
| Model: | SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SH-2M 5-Axis CNC High-Precision Carbide Burr - Aerospace Component Specialized
| Model: | SH-2M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
150mm Extended Shank Double Cut Burr SB-3ML6 Efficient Tool For Material Processing
| Model: | SB-3ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10MM |
| Cut Length: | 20MM |
| Shank Dia: | 6MM |
| Overall: | 170MM |
YG8 Grade Silver Brazed Carbide Burr Preform with 10mm Cut Diameter for Custom Burr Production
| Model: | SD-3ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 9mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SG-1BM G0616 Virgin Tungsten Carbide Preform – Silver Brazed Semi-Finished Carbide Burr with 6mm Cut Diameter
| Model: | SG-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SE-3M Diamond Cut Rotary Burr Tool For Stainless Steel High Alloy Steel Processing
| Model: | SE-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
YG8 Grade Silver Brazed Carbide Burr Preform with 12.7mm Cut Diameter for Custom Grinding
| Model: | SL-4M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SM-5M M1225 Virgin Tungsten Carbide Silver Brazed Semi-Finished Carbide Burr Blank with 12.7mm Cut Diameter
| Model: | SM-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Virgin Grade YG8 Silver Brazed Carbide Burr Preform with 12mm Cut Diameter for Custom Grinding
| Model: | SL-4ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SC-1BM C0616 Silver Brazed Carbide Burr Preform with 6mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SC-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |