Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
YG8 Grade Carbide Burr Bits SG-5M G12.725 Practical With Helical Flute Design
| Model: | SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Non Standard Carbide Rotary Burrs Custom Cast Iron Carbide Burr Bits
| Model: | VA 1225 |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Double Cut Long Reach Carbide Burr SC-5ML6 Precision Engraving In Narrow Spaces
| Model: | SC-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SN-2M Diamond Cut Carbide Burr - For Stainless Steel and Nickel-Based Alloys
| Model: | SN-2M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 9.5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 55mm |
SL-42M DC High Speed Tungsten Carbide Burrs For Auto Aerospace
| Model: | SL-42M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
AlTiN-Coated 5-Piece Multi-Cut Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter for Metal Finishing
| Model: | SH-5M DC/SB-5M IN/SA-5M SF/SC-5M SC/SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5 Piece Portable Carbide Carving Burr Set Custom Shape Rotary Burr Drill Bit
| Model: | SB-2M CB/SD-5M AL/SE-5M SK/SG-5M SK/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/19/22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/64/67/70mm |
Corrosion Resistant 5 Piece Carbide Rotary Burr Set Blue Round Case Custom Tooth And Shape
| Model: | SD-5M AL/SN-4M SF/SG-2M ST/SM-5M DC/SC-2M CB |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/19/22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56/58/64/67mm |
Portable Carbide 5 Piece Rotary Burr Set Aluminum Case Flexible Tooth And Shape Options
| Model: | SA-2M CB/SD-5M AL/SE-3M SK/SG-3M SK/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/61/64mm |
10-Piece Multi-Tooth Carbide Rotary Burr Set with Tungsten Carbide Material and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SM-5M DM/SG-5M SC/SG-3M AL/SM-5M DC/SE-5M DC/SH-5M AL/SH-5M DM/SH-5M SC/SB-5M IN/SF-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 19/22/25/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64/67/70/77mm |