Keywords [ tungsten carbide cutting tools ] match 332 Products.
SF-3M Radius Tree Shape Carbide Rotary Burr - 9.6mm Cut Diameter YG8 Grade Tungsten Carbide Semi-Finished Blank
| Model: | SF-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Pointed Tree Shape Carbide Rotary Burr Blank with 12.7mm Cut Diameter and YG8 Tungsten Carbide for Custom Tooth Grinding
| Model: | SF-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-41ML3 Single Cut Tungsten Carbide Burr with 75mm Long Shank for Deep Cavity and Side Walls
| Model: | SA-41ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm |
| Cut Length: | 6mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
Countersink 90° Tungsten Carbide Rotary Burrs SK-5M Single Cut For Right Angle Chamfers
| Model: | SK-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
Reliable Tungsten Carbide Burrs SE-5M For General Metal Rough Machining
| Model: | SE-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
8-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank for Precision Metalwork
| Model: | SK-2M DC,SJ-2M SC,SN-4M DC,SF-3M SK,SH-3M SK,SF-1BM ST,SB-1BM CB,SC-1BM CB |
|---|---|
| Cut Dia: | 6/8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 4/7/12.7/16/19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 49/52/58/61/64mm |
SD-2M Ball Shape Tungsten Carbide Rotary Burr with 8mm Cut Diameter for Tooth Customization
| Model: | SD-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 6.4mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 51mm |
5-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SB-5M ST/SC-5M AL/SG-5M DM/SL-4M SF/SH-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
YG8 Grade Tungsten Carbide Burrs Ball Nosed Tree Shape SF-5M For Precision Metalworking
| Model: | SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Heavy Duty Tungsten Carbide Burrs SF-5M Durable No Coating For Weld Cleaning
| Model: | SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |