Keywords [ tungsten carbide cutting tools ] match 332 Products.
SN-2M Inverted Cone Double Cut Burr - Focus on Specialized Applications and Performance
| Model: | SN-2M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 9.5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 55mm |
SN-2M Inverted Cone Burr - 90° Draft Angle Cleaning Tool
| Model: | SN-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 9.5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 55mm |
SL-42M DC High Speed Tungsten Carbide Burrs For Auto Aerospace
| Model: | SL-42M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
Diamond Cut Silver Brazed Tungsten Burr SG-3M High Precision Raw Carbide With Low Runout
| Model: | SG-3M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SL-4M DC Carbide Rotary Burr - Double Cut for Metal Processing
| Model: | SL-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SH-5M Flame Shape Double Cut Carbide Burr - H12.73206 For Curved Surface Blending Work
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
Anti Wear Single Cut Carbide Burr E12.72206 For Finishing Hard Materials
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Industrial Red Box Carbide Burr Set 5 Piece Customizable YG8 Grade
| Model: | SH-5M DM/SF-5M ST/SC-5M DC/SG-5M DC/SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
SC-5ZM Ball Nosed Cylinder Aluminum Cut Carbide Burr - C1225 AL Designed for Aluminum Machining
| Model: | SC-5ZM AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Solid Tungsten Carbide Burr Bits 3mm Nano Blue Coated With Enhanced Lubrication Design
| Model: | SA-41M DC,SB-41M DC,SC-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm/2.5mm |
| Cut Length: | 6mm/11mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |