All Products
SD-5M Ball Shape Aluminum Cut Carbide Burr - For Curved and Internal Aluminum Machining
| Model: | SD-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SB-5M with End-Cut Cylinder Aluminum Tooth Burr - For Aluminum and Soft Metal Surface Work
| Model: | SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-3M Steel Cut Tungsten Carbide Rotary Burrs Weld Bead Removal Anti Corrosion
| Model: | SM-3M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-5M Cone Steel Cut Carbide Burr - For Steel Slope and Hole Machining
| Model: | SM-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Steel Cut Burr Drill Bit SF-5M F12.72506 12.7mm Head Carbide Burr For General Processing
| Model: | SF-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7MM |
| Cut Length: | 25MM |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70MM |
Ball Nose Carbide Rotary Burr SF-5M Carbide Rotary Bit With Shipyard Cut Tooth Profile
| Model: | SF-5M SY |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
High Efficiency Tungsten Carbide Die Grinder Bits SB-3M With Double Cuts
| Model: | SB-3M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Wear Resistant Carbide Rotary Burrs Cone SG-5M With Wide Tooth Spacing Design
| Model: | SG-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Steel Tungsten Carbide Burr Bits SF-3M Durable For Precision Metalworking
| Grade: | YG8 |
|---|---|
| Model: | SF-3M AL |
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
YG8 Grade Tungsten Burr Bits SC-5M Rotary Burr Set For Aerospace Aluminum
| Model: | SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |