All Products
SL-4M Carbide Rotary Burrs Anti Sticking Design For Efficient Aluminum Machining
| Model: | SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SH-5M Flame Shape Carbide Rotary Burrs H12.732 For Aluminum Surface Work
| Model: | SH-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
Non Standard Carbide Rotary Burrs Custom Cast Iron Carbide Burr Bits
| Model: | VA 1225 |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-5M Carbide Rotary Burrs Cylinder With B12.725 Aluminum Cut
| Model: | SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-4M Stainless Cutting Burr Bits Efficient Corrosion Resistant Material Solution
| Model: | SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
VA Customized Engraved Carbide Rotary Burr Carbide Rotary File With 6mm Shank
| Model: | Combi Burr |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-5M Carbide Cylinder Rotary Burr - INOX Cut for Stainless A12.72506 for General Machining
| Model: | SA-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-5M Carbide Rotary Burr - B12.72506 INOX Cut Type for Metal Machining
| Model: | SB-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-5M Welded INOX Cut Carbide Rotary Burr for Stainless and Common Steel Machining
| Model: | SM-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SL-4M Ball Nosed Cone Steel Cut Carbide Burr - L12.728 For Curved and Internal Steel Machining
| Model: | SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |