All Products
SM-5M Carbide Rotary Burr with Aluminum Cut - Suitable for General Metal Surface Finishing
| Model: | SM-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SF-5M Carbide Aluminum Cut Rotary Burr for Soft Metal Processing Anti‑Clog Design
| Model: | SF-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SC-5M Ball Nose Aluminum Cut Carbide Burr - C12.72506AL for Curved Soft Metal Machining
| Model: | SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Carbide Rotary Burrs with Combi Cut Design - For Multi-Material Machining Efficiency
| Model: | VA-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Combi Carbide Rotary Burrs Multi-Tooth Design for Various Workpiece Shapes
| Model: | VCB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7cm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |