Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
SM-51M Taper Double Cut Carbide Burr - 6mm Head 3mm Shank for Slope and Hole Work
| Model: | SG-51M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 50mm |
Aluminum Cut YG6 Tungsten Carbide Burr SB-5 High Efficiency Non Ferrous Metal Machining
| Model: | SB - 5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL‑4M AlTiN Coated Ball Nosed Cone Aluminum Cut Carbide Burr For Aluminum Curved
| Model: | SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SK-5M Countersink 90° Double Cut Carbide Burr - For Vertical Holes and Right‑Angle Chamfers
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SB-5ZM Welded Carbide Rotary Burr - B122506 Double Cut for Metal Workpiece Finishing
| Model: | SB-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SH-5M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr for Extended Tool Life in Tough Materials
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
10-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank – Complete Multi-Shape Rotary Burr Kit for Metalworking
| Model: | SA-5M AL/SA-5M SK/SA-5M INOX/SF-5M SK/SF-5M AL/SG-5M SC/SM-5M DC/SM-5M AL/SE-5M AL/SD-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11/22/25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 556/67/70mm |
SB-1BM Tungsten Carbide Rotary Burr Blank with 6mm Cut Diameter for Custom Tooth Grinding
| Model: | SB-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SD-2M Ball Shape Tungsten Carbide Rotary Burr with 8mm Cut Diameter for Tooth Customization
| Model: | SD-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 6.4mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 51mm |
SE-3M Oval Shape Carbide Rotary Burr Blank with 9.6mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profile and Regrinding
| Model: | SE-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |