Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
SL-4M Carbide Rotary Burrs Anti Sticking Design For Efficient Aluminum Machining
| Model: | SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
ISO9001 Certified Carbide Rotary Burr SG-5ZM High Precision 25mm Cut Length
| Model: | SG-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-5M with End-Cut Cylinder Aluminum Tooth Burr - For Aluminum and Soft Metal Surface Work
| Model: | SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-43M Precision Cylindrical Burr Single Cut For Jewelry Aluminum
| MODEL: | SA-43M DC |
|---|---|
| CUT Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
Tree Shape Carbide Rotary Burrs SF-5M For Complex Steel Contour Multi Angle Work
| Model: | SF-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Countersink 90° Tungsten Carbide Rotary Burrs SK-5M Single Cut For Right Angle Chamfers
| Model: | SK-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SN-2ZM Woodworking Specialized Carbide Rotary Burr - Hardwood Carving
| Model: | SN-2ZM SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SE-5M Diamond Cut E12.72206 Carbide Rotary Burr for Common Machining
| Model: | SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SM-2M Fine Engraving Processing Carbide Rotary Burr with Micro-Grain Tungsten Carbide and Vibration-Damped Shank
| Model: | SM-2M SC |
|---|---|
| Cut Dai: | 6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SL-4M Ball Nosed Cone Carbide Burr Aluminum Cut For Aluminum Curved
| Model: | SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |