Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
SG-3M Silver-Brazed Tungsten Carbide Burr with 9.6mm Cut Diameter and Customizable Cut Geometry
| Model: | SG-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SL-2M L0822 Silver Brazed Blank – Semi-Finished for Custom Tool Making
| Model: | SL-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SL-3ZM L1025 Virgin Carbide Preform – Silver Brazed, Semi-Finished for Burr Production
| Model: | SL-3ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SF-5ZM Radius Tree Carbide Burr Blank with 12mm Head and 6mm Shank for Custom Grinding
| Model: | SF-5ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-3M Ball Shape Carbide Burr Blank with 9.6mm Head Diameter and YG8 Grade for Internal Corners
| Model: | SD-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
5-Piece Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SB-5M ST,SG-5M DM,SH-5M AL,SC-5M AL,SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SB-5M ST/SC-5M AL/SG-5M DM/SL-4M SF/SH-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
Double Cut Carbide Burr Screwfix SF-3M Tree Shape Burr Wood Carving And Artistic Creation
| Model: | SF-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SK-3M Single Cut Carbide Rotary Burr for Hardened Steel with Ra0.4μm Surface Roughness and ≤0.15mm Runout Tolerance
| Model: | SK-3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 4.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 52mm |
SM-5M Cone Steel Cut Carbide Burr - For Steel Slope and Hole Machining
| Model: | SM-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |