Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
SA-5M A1225 Cylindrical Carbide Burr High Durability With Single Cut
| Model: | SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SE-5ZM Oval Diamond Cut Carbide Rotary Burr - E122006 For High-Hardness Work
| Model: | SE-5ZM DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65mm |
SM-5M Carbide Rotary Burr - M12.72206 Cone Shape Diamond Cut for Metal Working
| Model: | SM-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SD-5M Carbide Rotary Bits Ball Diamond Cut For Hard Materials Complex Surface Polishing
| Model: | SD-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SJ-5M Countersink 60° Double Cut Carbide Burr - For Countersinking and Hole Edge Work
| Model: | SJ-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
Cylinder Long Shank Carbide Burrs Silver Braze Type SC-5M Effective High Performance
| Model: | SC-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
Long Shank Carbide Burr SL-4ML6 DC Tree Shape Double Cut For Deep Cavity Work
| Model: | SL-4ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 178mm |
SF-5M Single Cut Enhanced Burr - Durable Design for Continuous Production
| MODEL: | SF - 5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SF-3M AlTiN Coated Diamond Cut Carbide Burr for Stainless Steel and Superalloys
| Model: | SF-3M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
AlTiN Coated Single Cut Carbide Burr for Clean Finish on Metals
| Model: | SD-3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54mm |