Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
SA-1M 6mm Solid Carbide Single Cut Rotary Burr 50mm Total Length for Metal Work
| Model: | SA-1M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
Corrosion Resistant Tungsten Carbide Burrs SG-3M Double Cut For Marine Environments
| Model: | SG-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SF-5 Double Cut Extended Shank Burr Deep Hole And Pipe Interior Processing
| Model: | SF-5ML DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SC-5ML6 Long Shank Carbide Burrs Ball Nosed Cylinder For Deep Cavity Surface Finishing Work
| Model: | SC-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SD-2M Diamond Cut Carbide Burr - For Controlled Chip Breaking and High Alloy Steel Machining
| Model: | SD-2M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Lenngth: | 6.4mm |
| Shank Dia: | 8mm |
| Overall: | 51mm |
SE-5M Long Shank Die Grinder Bits With Tungsten Carbide Material
| Model: | SE-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 172mm |
SF-51M Ball Nosed Carbide Rotary Burrs 6mm Head 3mm Shank For Detail Work
| Model: | SF-51M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 50mm |
SD-5ZML6 Long Shank Carbide Burrs Ball Shape For Deep Cavity Work
| Model: | SD-5ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 10.8mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 161mm |
10-Piece Tungsten Carbide Burr Kit with 6mm Shank and Double Cut Design for Metalworking
| Model: | SL-5M DC,SL-5M AL,SL-5M ST,SF-5M SK,SF-5M ST,SC-5M SK,SA-5M SK,SA-5M DC,SA-5M ST,SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7/16mm |
| Cut Length: | 25/30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/75mm |
SH-3ZM Unfinished Carbide Burr Blank with Customizable Tooth Grinding and 10mm Cut Diameter in Tungsten Carbide Material
| Model: | SH-3ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |