SF-5M Ball Nosed Tree Aluminum Cut Carbide Burr - For Multi-Angle Aluminum Machining
| Model: | SF-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-3M YG8 Grade Cylindrial Carbide Burr - General Metal Processing
| Model: | SA - 3M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SH-5M Carbide Aluminum Cut Rotary Burr - Designed for Machining of Non-Ferrous Metals
| Model: | SH-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77 |
Heavy Duty Tungsten Carbide Burrs SF-5M Durable No Coating For Weld Cleaning
| Model: | SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Corrosion Resistant Tungsten Carbide Burrs SG-3M Double Cut For Marine Environments
| Model: | SG-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SC-5M Carbide Rotary Burr - 12.7mm Head Single Fine Cut for General Metalworking
| Model: | SC-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SJ-5M Single Cut Non-Standard Angle Burr - 60° Special Angle Cutting Tool
| Grade: | YG8 |
|---|---|
| MODEL: | SJ-5M SC |
| CUT DIA: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 6mm |
SG-1BM Pointed Tree Carbide Rotary Burr Semi‑finished for Tooth Grinding
| Model: | SG-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SG-3ZM Long Shank Carbide Burr with 10mm Head and 150mm Shank for Deep Slots and Corners - Pointed Tree Shape
| Model: | SG-3ZM IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 170mm |
5-Piece Double Cut Carbide Burr Set with 6mm Shank for Precision Metalworking
| Model: | SN-4M DM/SG-2M ST/SM-5M AL/SB-2M CB/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/12.7/19/22mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54/58/64/67mm |