Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SF-5M Ball Nosed Tree Diamond Cut Carbide Burr - For Polishing Hard Material Curves
| Model: | SF-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Wear Resistant Carbide Burr Kit Solid Carbide Burr Set For Surface Finishing
| Model: | SH-5M DM, SF-5M ST, SC-5M DC, SG-5M DC, SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
Long Shank Carbide Burr SL-4ML6 DC Tree Shape Double Cut For Deep Cavity Work
| Model: | SL-4ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 178mm |
SB-3M AlTiN Coated Inox Cut Carbide Burr - Heat Resistant Rotary Tool for Stainless Steel
| Model: | SB-3M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SJ-3M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr for Balanced Stock Removal and Smooth Finish
| Model: | SJ-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
AlTiN Coated Single Cut Carbide Burr for Clean Finish on Metals
| Model: | SD-3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
5-Piece Multi-Shape Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SA-5M AL,SF-5M INOX,SF-5M AL,SH-5M SK,SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
SE-5ZML6 SC Extended Shank Carbide Burr with SC Cut Geometry and 170mm Overall Length for Deep Cavity Work
| Model: | SE-5ZML6 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 170mm |
SM-42ML3 Single Cut Long Shank Carbide Burr with Extended Shank for Smooth Finish in Deep Applications
| Model: | SM-42ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
5-Piece 12.7mm Cut Diameter Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SH-5M AL,SL-4M SF,SG-5M DM,SB-5M ST,SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |