Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
SA-5M Cylinder without Endcut Diamond Cut Carbide Burr - For Hard Material Flat and Side Work
| Model: | SA-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Durable Extra Long Carbide Burrs Long Shank Burr Bits SF-3ML6 For Shipbuilding
| Model: | SF-3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
SF-5M Sngle Fine Cut Pure Raw Material Tungsten Carbide Burr - Silver Brazing Ensures <0.15mm Runout
| Model: | SF-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SJ-5M Countersink 60° Double Cut Carbide Burr - For Countersinking and Hole Edge Work
| Model: | SJ-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
Versatile Carbide Burrs Sets For Detailed Metal Cutting Grinding Polishing Operations
| Model: | SA-5M DC, SA-5 DM, SC-5M DC, SF-5M DC, SA-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-5M AlTiN Coated Carbide Burr with Single Fine Cut for Precision Deburring - 12.7mm Cut Diameter
| Model: | SA-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SF-3M Virgin Grade Tungsten Carbide Silver Brazed Preform for Custom Grinding Semi-Finished Carbide Burr
| Model: | SF-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SL-2M Virgin Tungsten Carbide Preform - Silver Brazed Semi-Finished Carbide Burr with 8mm Cut Diameter
| Model: | SL-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SE-41ML3 3mm Long Shank Carbide Burr with Extended Shank for Fine Detail Work in Tungsten Carbide
| Model: | SE-41ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 5.5mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SE-2M E0815 8mm Cut Diameter Tungsten Carbide Preform for Custom Tooth Grinding Semi-Finished Carbide Burr
| Model: | SE-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 15mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 60mm |