Keywords [ carbide burr tool ] match 338 Products.
5-Piece Double Cut Carbide Burr Set with 6mm Shank for Precision Metalworking
| Model: | SN-4M DM/SG-2M ST/SM-5M AL/SB-2M CB/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/12.7/19/22mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54/58/64/67mm |
SB-3ML6 Extended Reach Carbide Burrs For Corrosion Resistant Interior Wall Polishing
| Model: | SB-3ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 170mm |
Anti Stick Carbide Burr Drill Bit 3mm Solid Nano Blue Coated For Plastics Surface
| Model: | SC-41M DC, SB-41M DC,SC-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5/2.5MM |
| Cut Length: | 6/11MM |
| Shank Dia: | 3MM |
| Overall: | 38MM |
Aluminum Cut YG6 Tungsten Carbide Burr SB-5 High Efficiency Non Ferrous Metal Machining
| Model: | SB - 5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SC-3ML6 Long Reach Carbide Burr Set Deep Narrow Slot Precision Machining
| Model: | SC - 3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
Anti Vibration Long Shank Carbide Burrs SA-5ML6 Damping Design Improves Machining Stability
| Grade: | YG8 |
|---|---|
| Model: | SA-5ML6 DC |
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
SA-5M AlTiN Coated Aluminum Cut Carbide Burr with 12.7mm Cut Diameter for Smooth Finish
| Model: | SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-3M Virgin YG8 Grade Carbide Blank for Custom Tooth Grinding – Semi-Finished Tungsten Carbide Burr
| Model: | SA-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SC-5M YG8 Grade Tungsten Carbide Burr with Helical Flute Design for Precision Cast Iron Machining
| Model: | SC-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-5M A1225 Cylindrical Carbide Burr High Durability With Single Cut
| Model: | SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |