Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
YG8 Grade Semi-Finished Carbide Burr Preform with 6mm Cut Diameter and Solid Type for Custom Tooling
| Model: | SJ-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SD-5M Ball Shape Semi-Finished Carbide Burr Blank with 12.7mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Tooth Grinding
| Model: | SD-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SA-3ZM Carbide Burr Blank with 10mm Head Diameter for Customizable Tooth Profile and Silver Braze Type
| Model: | SA-3ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65mm |
YG8 Grade Carbide Burr Bits SG-5M G12.725 Practical With Helical Flute Design
| Model: | SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-5M Cylinder without Endcut Diamond Cut Carbide Burr - For Hard Material Flat and Side Work
| Model: | SA-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-2M 5-Axis CNC Precision Grinding Carbide Rotary Burr with ≤0.15mm Runout and High Accuracy
| Model: | SA-2M Sk |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Safe Eco Friendly Carbide Burr Drill Bit Fast Removal Solid Carbide Burrs SN-4M
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SD -3M Ball Shape Double Fine Cut Burr - Deep Mold Cavity Machining
| Model: | SD - 3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
Solid Tungsten Carbide Burr Bits 3mm Nano Blue Coated With Enhanced Lubrication Design
| Model: | SA-41M DC,SB-41M DC,SC-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm/2.5mm |
| Cut Length: | 6mm/11mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
Combi Carbide Rotary Burrs Multi-Tooth Design for Various Workpiece Shapes
| Model: | VCB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7cm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |